Dom

W jaki sposób system bms wpływa na oszczędność i wydajność związane z utrzymaniem domu?

Zalety niezawodnego i wydajnego systemu zarządzania budynkiem znanego bliżej jako system bms są rozliczne. Ten nowoczesny system zarządzania budynkiem polega na integracji – nie tylko posiadanego systemu klimatyzacji, ale wszystkiego, co ma do czynienia ze sprawną kontrolą danego budynku. Od wykrywania ognia i dymu przez kontrolę dostępu, oświetlenie i sterowanie żaluzjami do nadzoru wideo – wszystko powinno być zintegrowane w jednym systemie bms.

System bms a oszczędność kosztów

Redukcja kosztów operacyjnych poprzez optymalizację energetyczną w podsystemach jest jednym z najczęściej podkreślanych walorów zastosowania systemów bms. Odbywa się to na przykład przez rozwiązanie, jakim jest integracja sterowania roletami i żaluzjami w strategii zarządzania budynkiem w celu zarządzania transmisją światła słonecznego do pomieszczeń w celu zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia. Innym sposobem na związane z tym systemem bms oszczędności jest integracja pod liczników i analiza sygnatury energetycznej budynku w celu oceny potencjału optymalizacji.

Redukcja kosztów operacyjnych poprzez minimalizację wydatków na konserwację to kolejne zalety, jakie niesie system bms względem korzyści związanych z oszczędnościami. Automatyczne sprawdzanie awarii lampy zamiast ręcznego sprawdzania, które jest chociażby dzięki temu możliwe już samo w sobie oszczędza czas serwisowania, podobnie jak śledzenie cyklu użytkowania dowolnego wchodzącego w system bms komponentu w celu umożliwienia prewencyjnej wymiany. Co więcej, produkty kontrolne wchodzące w ten system są zawsze projektowane z myślą o minimalnych cyklicznych kosztach konserwacji (bez baterii, czy też bez ruchomych części, takich jak dyski twarde).

System bms a zwiększenie wydajności

Włączanie mobilnego zarządzania instalacjami ze smartfona lub tabletu umożliwione przez taki system jest sporym krokiem właśnie w stronę wydajności, nie wspominając już o kwestii jaką jest bezpieczeństwo w budynku. Idealnym tego przykładem jest automatyczne otwieranie żaluzji po wykryciu pożaru, które ułatwia strażakom dostęp do budynku i otwiera dodatkowe drogi ewakuacyjne.