Różności

Jakie są najczęstsze przyczyny upadłości konsumenckiej w Łodzi?

Wpisując do wyszukiwarki hasło „upadłość konsumencka łódź”, można w ciągu kilku sekund zauważyć, że statystyki dotyczące bankructwa w tym mieście są alarmujące. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci nastąpił gwałtowny wzrost liczby osób, które nie są w stanie spłacić swoich długów. Jeśli jesteś ciekawy, dlaczego tak się dzieje – zapraszamy do lektury. Poniżej znajduje się lista najczęstszych przyczyn upadłości konsumenckiej w Łodzi i okolicach.

Przyczyna upadłości konsumenckiej #1 koszty leczenia

Wiele danych wskazuje na to, że nieoczekiwana konieczność pokrycia wysokich rachunków za leczenie, jest to największa przyczyna bankructwa, stanowiąca ogromną część przyczyn tego, że Łodzianie decydują się na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jedno z interesujących zastrzeżeń tych wyników to ciekawostka, że wiele z tych samych osób posiadało posiadało jakąś formę ubezpieczenia zdrowotnego, więc tutaj można obalić mit, że rachunki medyczne dotyczą tylko nieubezpieczonych.

Rzadkie, poważne choroby lub urazy mogą z łatwością doprowadzić do powstania setek tysięcy złotych na rachunkach leczenia. Są to równocześnie rachunki, które mogą szybko wyczyścić rachunki oszczędnościowe i emerytalne, fundusze domowe. Po ich wyczerpaniu upadłość konsumencka często może być jedynym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy pacjent lub jego rodzina byli w stanie objąć ubezpieczeniem zdrowotnym za część rachunku, czy nie.

Przyczyna upadłości konsumenckiej #2 utrata pracy

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane zwolnieniem, rozwiązaniem czy rezygnacją, każda utrata dochodów z pracy może być równie katastrofalna. Niektórzy mają szczęście otrzymywać solidną odprawę, ale wielu znajduje się w takiej sytuacji bez wcześniejszego powiadomienia. Brak funduszu awaryjnego, z którego można by czerpać, tylko pogarsza tę sytuację, a używanie kart kredytowych do płacenia rachunków może być katastrofalne.

Utrata ochrony ubezpieczeniowej i koszt ubezpieczenia również wyczerpują i tak już ograniczone zasoby osoby poszukującej pracy. Ci, którzy nie są w stanie znaleźć podobnej pracy zarobkowej przez dłuższy czas, mogą nie być w stanie wyjść z braku dochodów na czas, aby utrzymać wierzycieli na dystans, co jest kolejną czołową przyczyną tego, że dochodzi do upadłości konsumenckiej.

Przyczyna upadłości konsumenckiej #3 niewłaściwe / nadmierne wykorzystanie kredytu

Niektórzy ludzie po prostu nie potrafią kontrolować swoich wydatków. Rachunki za karty kredytowe, raty, kredyty samochodowe i inne mogą ostatecznie wymknąć się spod kontroli, aż w końcu pożyczkobiorca nie jest w stanie dokonać nawet minimalnej płatności za każdy rodzaj długu. Jeżeli pożyczkobiorca nie może uzyskać dostępu do funduszy od przyjaciół lub rodziny lub w inny sposób uzyskać pożyczki konsolidacyjnej, wówczas ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest zwykle nieuniknioną alternatywą.

Statystyki wskazują, że większość planów konsolidacji długów kończy się niepowodzeniem z różnych powodów i zwykle opóźnia złożenie wniosku dla większości osób, które z tego skorzystały.