żyrandol do sypialni
Dom

Żyrandol do sypialni – na jaki styl postawić?

Wnętrze i dekoracje w sypialni to element bardzo istotny dla dobrego samopoczucia, jak i umiejętności wyciszenia się przed snem. To właśnie oświetlenie np. żyrandole do sypialni, są głównym czynnikiem, który buduje właściwy klimat i nastrój wnętrza, a tym samym stan ducha domowników.

Sypialnia może być urządzona w konkretnym stylu. W związku z tym warto zadbać o to, aby żyrandol do sypialni nie odbiegał od tematu przewodniego.

Bardzo popularne są kryształowe żyrandole do sypialni, które pozwolą stworzyćwieczorem unikalny nastrój dzięki odbijającym światło kryształom. Ruchome punkciki na ścianach, które przypominają połyskującą taflę wody to element, który odnajdzie się niemal w każdym stylu. Takie nastrojowe żyrandole do sypialni wieczorem ukołyszą nas do snu dzięki delikatnie odbitemu od żarówki światłu, natomiast rano obudzą, rozpraszając i odbijając blask słońca.

Oświetlenie w stylu glomour w sypialni jest bardzo przyjemne dla oka, przez co pozytywnie wpływa na relaks w tym pomieszczeniu. Do pomieszczeń tego typu świetnie będą nadawały się żyrandole do sypialni o niespotykanych barwach i wykonane z niecodziennych materiałów. Kolory lamp można dobierać według własnego gustu, ponieważ na rynku dostępne są zarówno ciemne, jak i jasne, co ułatwia dopasowanie oświetlenia do wnętrza w stylu glomour.

Żyrandol do sypialni w stylu vintage powinien nawiązywać do minionej epoki. W związku z tym, idealnym rozwiązaniem jest lampa drewniana z dodatkiem chromu oraz szklanymi kloszami. Łącząc taki żyrandol z meblami z drewna w czekoladowym odcieniu, można otrzymać spójną stylistykę, w której trudno będzie określić to, czy lampa jest nowa, czy może ma swoją historię.

Żyrandole do sypialni w stylu industrialnym z pewnością stanowią niezwykłą dekorację tego typu pomieszczenia. Idealnym przedstawicielem tego stylu jest Żyrandol do sypialni wykonany z metalu, z kutymi zdobieniami oraz miejscami na żarówkę stylizowanymi na klasyczny świecznik. Innym przykładem żyrandola w tym stylu jest model nieco bardziej stonowany, np. kremowy klasyczny żyrandol w opływowym kształcie z białymi, delikatnymi abażurami.