Rodzina

Agencja pracy za granicą – pomoc w drodze ku lepszej pracy

To prawdziwe centrum poszukiwania pracy to fachowy personel, świadczący usługi pośredniczenia w poszukiwaniu pracowników i pracy na terenie Polski i poza krajem. Agencja funkcjonuje w dwóch kierunkach. Wypełnia zlecenia pracodawców oraz pomaga przyszłym pracownikom udostępniając im wykaz ofert pracy.

Jakie usługi świadczy agencja pracy za granicą?

Pracując w obszarze Human Resources, agencja zatrudnienia staje się podmiotem obsługującym ten obszar ludzkiej aktywności. Aktywnie wspiera pracodawców poszukujących najlepszych kandydatów na różne stanowiska pracy. Działania te odbywają się na wielu etapach – od wyszukiwania ogłoszeń, przez selekcję aż po zatrudnienie. Właściciele APP szukają według oczekiwań zleceniodawcy profilu idealnego, by kwalifikacje i kompetencje w jak największym stopniu pokrywały się z wymaganiami stawianymi przez przedsiębiorstwo tworzące miejsca pracy. Agencja pośrednictwa pracy aktywnie wspiera również tych, którzy poszukują pracy. Osoby takie przynoszą do biura pośrednictwa kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie, które pasują do warunków opisanych przez pracodawcę. Osoba poszukująca pracy może liczyć na wsparcie ze strony agencji i podpowiedzi dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak wybrać dobrą agencję zatrudnienia?

To Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej decyduje o wpisaniu na listę certyfikowanych podmiotów i wystawia stosowny dokument, którym musi legitymować się agencja pracy za granicą.Warto również sprawdzić, czy dany podmiot z wykazu naprawdę utrzymuje kontakt z podmiotami gospodarczymi zagranicznymi, z którymi deklaruje współpracę. Jest to podmiot, który nie pobiera żadnych opłat i przedpłat. Wyjątkiem mogą być jedynie koszty skierowania do pracy. Zanim parafujemy umowę z agencją pracy, powinniśmy porządnie zapoznać się z jej zapisem. Warto parokrotnie sprawdzić warunki zawarte w umowie. To kluczowy moment z uwagi na fragmenty zapisane drobnym drukiem, które mogą mieć wpływ na inną wykładnię dowolnego punktu w kontrakcie. W razie wątpliwości trzeba stawiać pytania, a jeżeli pojawiają się jakiekolwiek uwagi, dotyczące legalności danego zapisu, udajmy się do prawnika.