Dom

Sposoby na przechowywanie ręczników w łazience

Większość łazienek, znajdujących się w blokach są niewielkich rozmiarów. Nawet w małej łazience trzeba pomieścić wszystkie sanitariaty oraz przechowywać kosmetyki i ręczniki. Istnieje kilka sposobów, aby przechowywać w łazience niezbędne akcesoria, nawet gdy nie ma możliwości zrobienia remontu.

Jakie meble do łazienki?

Są sposoby, aby w małej łazience wygospodarować miejsce do przechowywania. Najczęściej kupujemy umywalkę razem z szafką, gdzie można pomieścić wiele rzeczy. W wielu sklepach dostępne są meble modułowe, które dają duże możliwości aranżacji i dopasowania nawet do najtrudniejszych do urządzenia łazienek. Najpopularniejsze są meble typu słupki, półsłupki oraz szafki wiszące. Świetnym rozwiązaniem są szafki wiszące z lustrem, które zajmują mało przestrzeni, a przy okazji służą do przeglądania się. Meble łazienkowe nie są zbyt dużych rozmiarów, lecz mogą pomieścić wszystkie niezbędne kosmetyki i środki chemiczne, dlatego są funkcjonalne. Wolną przestrzeń na ścianie można wykorzystać na powieszenie półki lub uchwytów na ręczniki.

Jak przechowywać ręczniki kąpielowe?

Gdy w szafkach łazienkowych jest zbyt mało miejsca na przechowywanie wszystkich ręczników, można je oczywiście ułożyć w szafie w sypialni. Jednak trzeba znaleźć choć trochę miejsca, by powiesić ręczniki do rąk, dla gości oraz ręczniki kąpielowe. Gdy dysponujemy niewielką przestrzenią na komodzie, można pozwijać ręczniki w rulony, ponieważ zajmują mniej miejsca, a także wyglądają estetycznie. Ręczniki można powiesić na pojedynczych haczykach lub wieszakach, które również mogą być elementem dekoracyjnym. Do wyboru mamy także listwy z kilkoma wieszakami oraz wieszaki z ruchomymi ramionami. Te ostatnie umożliwiają ręcznikom szybsze schnięcie. Poza tym można postawić drabiny lub stojaki na ręczniki, które ze wszystkich wymienionych zajmują najwięcej przestrzeni. Mogą być mobilne, aby je ustawić tam, gdzie ręczniki będą potrzebne, np. koło wanny. Przechowywanie wszystkich potrzebnych rzeczy w łazience jest możliwe, potrzebny jest tylko dobry pomysłu.