Firma

Niedziele bez zakupów – jak wygląda teraz nasza rzeczywistość?

Nieakceptowana przez wielu z nas kwestia niedziel bez handlu wciąż wywołuje ożywione debaty w towarzystwie pewnych swojej racji entuzjastów czy najbardziej zagorzałych przeciwników pomysłu. Nie koncentrując się na tym, komu przyznać rację, najpewniej będziemy skłonni zgodzić się w sprawie jednej rzeczy – tego typu decyzja oznacza dla nas niejedną zmianę.

Markety świecące pustkami

Utopijna wizja na temat niedzieli niehandlowej to sympatyczny dzień spędzony w gronie rodziny oraz relaks wolny od zakupów, a ponad wszystko omijanie centrów handlowych szerokim łukiem. Pokaźne grono z nas miało weselić się na dodatek wolnym dniem i ponadprogramowym czasem na kwestie prywatne – tak naprawdę dotyczyć to będzie to jednak jedynie trudniących się handlem. Jakie są fakty? Tak, część z nas na pewno ma obecnie wyraźnie więcej czasu dla osób bliskich swojemu sercu bądź udaje się zamienić sklepy na ciekawsze cele wyjścia z domu. Pozostali jednak, zatroskani z powodu myśli o braku okazji wyruszenia do galerii handlowej, wybierają nowe miejsca, w których mogą zdobyć najważniejsze sprawunki – takie jak chociażby stacje benzynowe czy niewielkie sklepy prowadzone przez właścicieli. Bez wątpienia będziemy potrzebowali nieco więcej czasu, żeby w pełni przyzwyczaić się do zdobywania niezbędnych rzeczy przed nadejściem ostatniego dnia tygodnia.

Sklepy online a niedziele niehandlowe

Nie każda osoba będzie potrafiła w pełni pojednać się z zaistnieniem dnia wolnego bez wydawania pieniędzy – przecież nawet tłumy nie zatrzymywały wielu z nas do niedawna w niedzielnych spacerkach po najbliższych galeriach handlowych. Gdzie zatem wybierają się osoby naprawdę spragnione wydawania pieniędzy? Wystarczy komputer lub urządzenie mobilne, żeby realizować ulubione weekendowe tradycje w przestrzeni wirtualnej. Sklepy PrestaShop, Shoper czy Magento to wymarzone miejsce do urzeczywistnienia wszelkich konsumenckich fantazji przy pomocy kilku kliknięć. Nie ma wątpliwości, że zamknięcie tradycyjnych sklepów musiało powitać z z nieukrywanym przejęciem całe mnóstwo przedsiębiorców online, którzy z pewnością mają szansę od pewnego czasu sycić się większymi obrotami ze znacznym udziałem osób głodnych niedzielnych nabytków. Przeklikując się sklepy PrestaShop i inne zrobimy przecież to, na co tylko mamy ochotę!