Dom

Krótki set o single jersey – czy powinieneś poznać ten niezwykły splot?

Czego warto się dowiedzieć o splocie single jersey?

Splot single jersey zawojował teraźniejszą branżę tekstylną i znajduje się wysoko wśród szeroko stosowanych materiałów. Jest to związane z z jego dużymi możliwościami a także wytrzymałością, a więc tworzą się z niego zarówno koszulki, piżamy, jak i inne elementy garderoby.

Parę detali o single jersey

Nazwa single wskazuje, że podstawą materiału oznaczonego single jersey pozostaje splot jednołożyskowy, podobnie pensof. W rezultacie wytworzy się materiał cieńszy od dresówki, ale przewyższający ją odpornością na rozdzieranie. Ten rodzaj splotu sprawia, że obie strony materiału nie są sobie równe. Najlepiej zilustrować to na przykładzie splotu swetrowego. Po jednej stronie dostrzegamy rządki z regularnych trójkątów. Odwrotna strona prezentuje fale, których nie da się pomylić z innymi wzorami. Mówiąc o single jersey, odnotujmy różne rodzaje gramatury. 165 g wynosi ten parametr w przypadku popularnych, zwiewnych odmian. Mowa o materiale cienkim, który przeważnie zwija się na krawędziach. Inna często spotykana gramatura to dwusetka, oferująca materiał grubszy i bardziej konkretny. W tym wypadku brzegi pozostają proste, można też w tym wypadku skorzystać w liczniejszych przypadkach.

Gramatura dzianin i tkanin – czy to istotne?

Gramatura materiału to nadzwyczaj ważne zagadnienie, które powinieneś skontrolować w trakcie decyzji o zakupie. Określenie „gramatura” znaczy tyle co wartość liczbowa ciężaru własnego. Konkretnie wynik odnosi się do ciężaru metra kwadratowego tekstyliów. Jak to się kształtuje? Na sumę ciężaru składa się grubość i właściwości przędzy oraz gęstość (ścisłość) splotu. Logiczne możemy pomyśleć, że im wyższa gramatura, tym dzianiny muszą być większe objętościowo, jednakże w realu sytuacja jest nieco odmienne. Mamy tak dlatego, że na gramaturę wpływa nie tylko przędza. Zobacz oczyma wyobraźni delikatny materiał z puszystej nici. Sposób łączenia zwiększa przestrzeń, chociaż dzianina wciąż jest lekka. To wskazuje, że gramatura nie musi określać grubości materiału. Podczas kupowania online trzeba przeczytać dokładnie opis bądź porozumieć się z obsługą. Jeśli obsługa zna się na rzeczy, od ręki zrealizuje prośbę i przekaże w trybie uzupełnienia kolejne foty lub uzupełniające informacje.