Zakupy

Jak w różnym czasie zmieniają się ręczniki dla dzieci

Porównując ręczniki, nie jesteśmy zbyt surowi – dobrze, gdy mają trwały kolor, są chłonne, delikatnie otulają i jeszcze pasują do łazienki. Takie kryteria wystarczą, jednak jeśli chodzi o dzieci, sprawa nie jest już taka prosta. Jednakże maluchom możemy przypisać zachowania i wymagania, które rosną z wiekiem. Jednak dzisiaj możemy liczyć na pełen asortyment od sprawdzonych marek.

Ręcznik kąpielowe dla dzieci – mnóstwo frajdy dla dzieci

Przed narodzinami, kiedy uzupełniamy wyprawkę dla dzieciątka, zależy nam na przede wszystkim miłych doznaniach i łagodnym traktowaniu delikatnej skóry dziecka. Modelowym patentem na optymalne i przyjemne wytarcie maleństwa po wykąpaniu będzie wyjątkowy, kwadratowy ręcznik z kapturkiem – dzięki niemu możliwe jest szczelne owinięcie z ochroną wrażliwej główki. Najlepiej wybrać ręczniki bambusowe, delikatne dla skóry i świetnie chłonące wodę, które poza tym zapewnią zadowalający efekt termiczny. Taki ręcznik pozwala zapomnieć o uczuleniu i podrażnieniach, a przy okazji jest naprawdę wytrzymały.

Pierwsze kroki – inny ręcznik

Kiedy dziecko zaczyna odkrywać aktywny tryb życia, niewiele potrafi je zatrzymać w jednym miejscu po wykąpaniu. Wówczas najpewniej wrócić do ponadczasowej metody i spożytkować komplety, które obejmują szlafroczki i ręczniki dla dzieci uszyte z identycznego materiału. Od razu szybko zakładamy szlafroczek, kaptur na głowę, a potem ścigamy długodystansowca po całym domu i dosuszamy resztę. Być może są dzieci, które bez większych problemów pozwalają się wytrzeć, z pewnością ktoś takie ma…

Bohater, z którym idę do przedszkola

Zazwyczaj tuż przed skończeniem 3 lat przychodzi czas na ulubionego bohatera z bajki. Ulubiony bohater umieszczony na ręczniku nie tylko zachęci do kąpieli, ale także wypełni dziecięce marzenie. Charakterystyczny ręcznik z nadrukiem lub haftem to świetny pomysł na wyposażenie malucha do przedszkola. Na pewno się da się go zgubić, a wiadomo, że w podobnych lokalizacjach ręczniki dla dzieci lubią się pomieszać.

Jaki ręcznik w okresie szkolnym?

Przydatny ręcznik sprawdzi się także w szkole, na przykład po wuefie. Najlepiej by był lekki i nieduży po złożeniu, a także dobrze chłonący i zdecydowanie musi od razu schnąć. Dlatego idealne ręczniki dla dzieci do szkoły to produkty z mikrofibry. Początki w przedszkolu czy w szkole to odpowiedni czas, aby dziecko przekonało się, że nie powinno się używać jednego ręcznika do twarzy i dłoni oraz pozostałych części ciała, by nie rozprzestrzeniać mikrobów.