Dom

Dodatki, które zmienią Twoją sypialnię

Podczas projektowania wnętrza na szczególną uwagę zasługują wszystkie elementy, począwszy od barw na ścianach, przez dopasowane meble, aż do wieńczących dzieło dodatków, którym przeważnie zawdzięczamy finalny klimat wnętrza. Żyrandol do sypialni jest niezwykle ważny, lecz co dalej?

Pomyślałeś o wszystkim do sypialni… A żyrandol?

Odcienie, faktury, kształty – te składowe posiadają znaczenie w Twojej sypialni, ponieważ tu właśnie regenerujesz się. Nawet najmniejszy składnik wystroju pełni istotną funkcję, ale zwróć uwagę na to, o czym zwykle nie pamiętamy, czyli na gadżety. Ważne akcesoria to w znacznym stopniu wyposażenie miejsca do spania, czyli małe i większe poduchy, atrakcyjna narzuta oraz koc oferujący poczucie ciepła, z dodatkiem dużej dawki estetyki. Dobry klimat zapewni światło, więc powinniśmy też skierować myśl na żyrandol do sypialni, który jednocześnie jest jego źródłem oraz samodzielnym elementem dekoracyjnym. Właściwe ustawienie luksów uprzyjemnia relaks i świetnie sprawdza się zarówno w trakcie lektury przed snem, jak i przy oglądaniu filmu. Ważna pozostaje też barwa światła a także intensywność padania – rozmaite wnętrza powinny mieć bogatsze oświetlenie. Sypialnia to również praktyczne i estetyczne zasłony, które spełniają dubeltową funkcję. Przede wszystkim dbają o naturalny look okien i balkonu, ale też reszty pokoju, lecz przy okazji blokują intensywne promienie słońca o wczesnych godzinach porannych.

Zwróć uwagę także na te elementy

Dobrze dopasowany żyrandol do sypialni ma wpływ na klimat wnętrza i przy tym tworzy piękny wygląd. Należy uwzględnić zestawienie go z lustrami, których nie powinno tu brakować. Takie połączenie rozjaśnia przestrzeń, decyduje o tym, że światło i jego odbicia dodadzą wnętrzu wyjątkowego wyglądu i za jednym zamachem optycznie go powiększą.

Sypialnia jest miejscem, w którym szykujesz się na cały dzień obowiązków, dlatego wybierz gustowne, ale jednocześnie użyteczne wyposażenie. Uzupełnij całą przestrzeń o dodatkowe komódki, sekretarzyk i koszyczki, które posłużą do schowania biżuterii, akcesoriów do ubrań, np. apaszek czy krawatów, oraz innych gadżetów. Wszystko powinny dopełnić dodatki na poprawę nastroju, np. fotografie najbliższych czy urlopowe pamiątki. Rezultat będzie całkiem efektowny, jednak pod warunkiem, że, każdy element można wpasować w ciekawą całość.