Różności

Czy można znaleźć pracę poza krajem, którą uda się pogodzić z wypoczynkiem?

Sezonowe prace poza Polską bez wątpienia opłacają się bardziej niż u nas. Wystarczy przypomnieć choćby zbiory jabłek, gruszek czy bakłażanów u Niemców, a do Francji można wybrać się na winobranie. Jednak zazwyczaj możesz podjąć inne dobrze płatne propozycje zatrudnienia za granicą. Coraz większą popularność zdobywa praca animatora czasu wolnego.

o jakiej pracy możesz pomyśleć?

Zajęcie za granicą stwarza okazję do zarobienia nieco większej sumy. Turnusy przy zbiorach produktów rolnych w państwach zachodniej Europy bez dwóch zdań są korzystniejsze. Mimo tego trzeba przypomnieć umykający wielu osobom fakt, że opłaty z tytułu wynajmowania mieszkania i sfinansowania posiłków bierze na siebie pracownik. Okresowego zajęcia tego typu najlepiej wypatrywać kierując się konsultacją u przyjaciół, którzy na miejscu podjęli którąś z propozycji agencji pracy, przeprowadzających rekrutację na zarabianie za granicą.

Dlaczego animacja?

Niezawodnym typem zatrudnienia za granicą staje się animacja czasu wolnego. Można wykonywać ciekawą pracę, najczęściej w miejscu atrakcyjnym turystycznie. Radosny trud zagwarantowania gościom w kurortach miło upływającego czasu wolnego oczekuje pomysłowości, zaangażowania, otwartości na ludzi i wielu kolejnych cech. Animator czasu wolnego często nocuje w ośrodku wczasowym i nie troszczy się o jedzenie. Jednakże to nie może być praca pozbawiona wymagań i wyzwań. Jest dokładnie inaczej, w niektórych przypadkach należy zajmować się turystami kilkanaście godzin dziennie lub więcej.

Najlepszy pomysł na znalezienie idealnej pracy

Żeby otrzymać lepsze szanse na pracę jako animator w zagranicznym kurorcie, powinno się zaliczyć kurs przygotowujący do tego zawodu. W niejednym z większych polskich miast czaka na nas duża oferta odpowiednich szkoleń, najpewniej będzie wprowadzić w okno wyszukiwarki hasło np. kurs animatora Poznań, a ofert będzie wiele. Szkolenie zwykle przeprowadza się podczas jednego weekendu, podczas którego uzyskamy umiejętności niezbędne do wykonywania tej profesji. Potem, najlepiej wiosną, trzeba przystąpić do rekrutacji mając na uwadze konkretną lokalizację. Warto kurs zaplanować odpowiednio wcześniej, aby zdążyć przed rozpoczęciem się rekrutacji i sezonu wakacyjnego. Nie możesz nie pamiętać o doskonaleniu języka angielskiego lub innego, jeśli posiadasz jego podstawy.